Rozpolcený

3. ledna 2018 v 4:23 | L. |  Moje nesouvislý žvásty
Lidi si myslí, že disociativní porucha je jako ve filmech. Když se to dozví, bojí se že je 'zavraždí moje zlý dvojče'. Všichni viděli Split (Rozpolcený) a hned jsou z nich experti a myslí si, že přesně ví, jak to vypadá.

Chci je sice zavraždit, ale to ještě neznamená, že nás můžete stereotypizovat, haha.

Nejvtipnější je, když mi tvrdí, že nic takovýho není, že 'každej se občas tak cejtí a chová se jinak'. Jo, protože přesně o tom to je. Prokažte službu lidstvu a držte zobáky. Jestli to uslyším ještě jednou, asi skočím z mostu.

Pro ty, co to nechápu a dovolí mi to ujasnit-
Není to o tom mít jinou náladu a jinak se chovat. Je to o nekonečných bolestech hlavy. Je to o zmatení, když se někde ocitnete, a nevíte kde. Je o to dírách v paměti. Je to o tom, že přijdete o půlku života, protože se o něj musíte dělit. Je to o tom, že se vás lidi ustavičně ptají, proč se chováte jinak. Jde o nekonečné hádky, dohady a porady uvnitř hlavy. Jde o komplikace ve vztazích. Jde o to, že máte každý jiné jméno, vzpomínky, emoce, názory a zkrátka jste odlišní lidé. A hlavně o to, že celý váš život je jeden obrovský kompromis, protože jinak si stále navzájem házíte klacky pod nohy.

A já, úplně upřímně, nevěřím, že jde o nemoc. To by pak jeden z nás musel být vymyšlený.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama